محصولات

پله برقی و پیاده رو متحرک

پله برقی گونه‌ای نقاله جابجایی است که از پله‌های به ‌هم ‌پیوسته‌ای تشکیل شده که به حالت افقی می مانند و برای بالا و پایین بردن افراد استفاده می‌شود.
پله برقی ها از نظر کاربردی به سه دسته تقسیم میگردند: outdoor-semi outdoor-indoor که به ترتیب در محیط بسته (داخل ساختمان)، نیمه بسته (پل های عابر پیاده) و محیط آزاد (بیرون از ساختمان) استفاده می گردند. پله برقی ها معمولا در دو زاویه ۳۰ و ۳۵ درجه طراحی میگردند البته در مکانهای مسطح صفر و در سطوح شیبدار ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ درجه تولید میگردند که به آنها AutoWalk یا راهروی متحرک می گویند. پله برقی ها در مقایسه با آسانسورها با توجه به حجم زیاد جابجایی مسافرین فضای کمتری را اشغال می کنند و استفاده از آنها در مراکز تجاری و فروشگاهها مزیت رقابتی و ارزش افزوده بسیاری را به دنبال دارد. زمان زیادی هنگام سوار شدن و پیاده شدن در آن صرف نمی گردد و زمان انتظار در آن وجود ندارد و همچنین زمانی برای شتاب گیری، شتاب منفی و همسطح شدن با طبقات و باز و بسته شدن درب ها تلف نمیشود. البته در کنار پله برقی ها همواره در طراحی ساختمان برای استفاده معلولین یا اشخاصی که نمی توانند سوار پله برقی شوند آسانسورهایی پیش بینی می گردد.

از نکات مهم درباره پله برقی می توان به نصب آن اشاره کرد.پله های برقی باید طوری طراحی گردد که روی تیره های اصلی سازه قرار گیرد و تنها با نیروی وزن و بدون استفاده از جوشکاری یا پیچ بر روی نشیمن قرار گیرد.برای پله برقیبالای 6 متر پایه میانی طراحی می شود. همچنین پله برقی نسبت به ارتفاع کف تا کف شرایط محیطی پروژه 2-3 قسمت تقسیم می شود و به محل پروژه ارسال و به وسیله نیروی متخصص نصب و مونتاژ می شود.

پله برقی مانند سایر دستگاه های مکانیکی نیاز به سرویس و نگهداری دارد که توسط تکنسین های مجرب و با تجربه بخش پشتیبانی این شرکت صورت میگیرد.