خدمات نصب و نگهداری پیاده روی متحرک

خرید پیاده رو متحرک

پیاده رو
متحرک

پیاده رو متحرک یا رمپ در واقع مانند یک پله برقی افقی و مسطح است. این ابزار از یک سطح افقی روی زمین تشکیل می‌شود که با قرار گرفتن روی آن بدون نیاز به راه رفتن به سمت جلو حرکت داده می‌شوید.

خدمات نصب و نگهداری پیاده رو متحرک​

خدمات پیاده رو متحرک

شرکت ایسترو پیشگام در خدمات نصب و تعمیرات پیاده رو متحرک است که شما با ارتباط با کارشناسان ما می‌توانید از مشاوره رایگان قبل از خرید بهره مند شوید.

 

امروزه مسئله حمل و نقل و جابجایی افراد و وسایل در محیط داخلی و خارجی به یک مسئله و چالش مهم تبدیل شده است. با پیشرفت تکنولوژی ابزار هایی مانند پله برقی و آسانسور به محیط داخلی ساختمان ها اضافه شد و رفت و آمد و جابجایی بار بین طبقات را نسبت به استفاده از پله بسیار آسان‌تر کرد. یکی از جدید‌ترین و بهترین ابزار ها در این زمینه رمپ یا پیاده رو متحرک است که در ادامه به بررسی بیشتر آن می‌پردازیم. اگر قصد خرید پیاده رو متحرک برای ساختمان خود را دارید با ما همراه باشید.

پیاده رو متحرک چیست؟

قبل از خرید پیاده رو متحرک بهتر است بدانید که این ابزار دقیقا چیست؟ پیاده رو متحرک یا رمپ در واقع مانند یک پله برقی افقی و مسطح است. این ابزار از یک سطح افقی روی زمین تشکیل می‌شود که با قرار گرفتن روی آن بدون نیاز به راه رفتن به سمت جلو حرکت داده می‌شوید.

خرید پیاده رو متحرک می‌تواند یک اقدام کاربردی برای مکان هایی باشد که مردم در آن ها نیاز به راه رفتن های طولانی و زیاد خواهند داشت. مانند فرودگاه و دیگر مراکز شلوغ و پر رفت و آمد. همچنین این وسیله یک راهکار مناسب برای افرادی با مشکلات راه رفتن و یا افرادی است که بار زیادی را با خود حمل می کنند.

پیاده رو متحرک می‌تواند با شیب کمی نسبت به زمین نیز نصب شود. البته این شب به اندازه‌ای نخواهد بود که مانند پله برقی بتواند افراد را بین طبقات جابجا کند. برای سطوحی که به اندازه یک یا دو پله با هم تفاوت ارتفاع دارند می‌توان از این وسیله استفاده نمود.

برای خرید پیاده رو متحرک می‌توانید از میان اندازه های استاندارد برای عرض آن، عرض متناسب برای ساختمان را انتخاب نمایید. همچنین سرعت حرکت پیاده رو متحرک نسبت به پله برقی کمتر است و نمی‌توان سرعت آن را از حد مشخصی بالاتر برد.

پیاده روی متحرک چیست

انواع پیاده رو متحرک

برای خرید پیاده رو متحرک یا رمپ گزینه های مختلفی پیش روی شماست. همانطور که گفته شد پیاده رو متحرک می‌تواند طول و عرض های مختلفی بر اساس نوع و ویژگی های ساختمان داشته باشد. هر چقدر طول مسیر بیشتر باشد و هر چقدر ساختمان شلوغ‌تر و پر رفت و آمدتر باشد باید طول و عرض پیاده رو متحرک را افزایش دهید. اما به طور کلی پیاده رو متحرک در دو نوع ساخته می‌شود که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

پیاده رو متحرک مستقل

برای خرید پیاده رو متحرک یکی از گزینه های پیش روی شما پیاده رو مستقل است. این نوع پیاده رو به صورت یک طرف حرکت می‌کند و تنها یک ردیف دارد که در برخی موارد می‌توان جهت حرکت آن را تغییر داد. این پیاده رو برای مکان هایی که تنها به یک سمت راه برای حرکت دارند مناسب است و برای مکان هایی که به صورت دو طرفه افراد در آن رفت و آمد دارند مناسب نمی‌باشد.

پیاده رو متحرک دوگانه

این نوع پیاده رو، گزینه دیگر شما برای خرید پیاده رو متحرک است. پیاده رو دوگانه بهترین گزینه برای مسیر های پر رفت و آمد در دو جهت خلاف یکدیگر است. مانند فضاهایی مثل فرودگاه ها و مکان های گردشگری و زیارتی که افراد به آن ها داخل و از آن ها خارج می‌شوند. این نوع پیاده رو دارای دو ردیف رمپ در کنار یکدیگر است که در جهت خلاف هم حرکت می‌کنند.

به طور کلی پس از انتخاب مستقل یا دوگانه بودن پیاده رو متحرک باید بر اساس نیاز ساختمان و محلی که قرار است پیاده رو در آن نصب شود، شیب و طول و عرض رمپ را مشخص کنید. بهتر است این کار به متخصصین این حوزه سپرده شود تا مشکلی در نصب و استفاده از پیاده رو متحرک به وجود نیاید.

خرید پیاده رو متحرک

برای خرید پیاده رو متحرک مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که از فروشندگان معتبر و قابل اعتماد خرید کنید. برای پیدا کردن این فروشندگان می‌توانید از افرادی که قبلا پیاده رو متحرک نصب کرده‌اند پرس و جو کنید و یا در اینترنت به جستجو بپردازید.

خرید پیاده رو متحرک می‌تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای انواع ساختمان باشد، اما اگر از فروشندگان معتبر و با سابقه خرید نکنید ممکن است پیاده رو کیفیت کافی را نداشته باشد و علاوه بر طول عمر کم و نیاز به تعمیرات مکرر، خطراتی را نیز به وجود بیاورد.

نکته دوم برای خرید پیاده رو متحرک این است که پیش از اقدام به خرید از متخصصین و کارشناسان مربوطه درخواست کنید تا ویژگی ها و ابعاد محل موردنظرتان برای نصب رمپ را بررسی نمایند. ممکن است طول و عرض محل مورد نظر شما بیشتر یا کمتر از حد استاندارد باشد و یا شیب آن قابل اجرا برای پیاده رو متحرک نباشد و نیاز به پله داشته باشید. بررسی تمام این نکات را بر عهده کارشناسان این حوزه قرار دهید تا مشکلی در نصب پیاده رو متحرک به وجود نیاید.

نصب پیاده رو متحرک

پس از خرید پیاده رو متحرک باید نصب آن آغاز شود. برای نصب پیاده رو متحرک ابتدا باید محل نصب آماده سازی شود تا رمپ بتواند روی آن قرار بگیرد. همچنین تاسیاست برقی و غیره نیز باید برای کابل کشی به محل مورد نظر آماده سازی شوند. سپس باید پیاده رو متحرک خریداری شده با طول و عرض مشخص در محل مورد نظر قرار گیرد و پس از تست و بررسی های لازم، شروع به کار کند.

مهم‌ترین نکته در نصب پیاده رو متحرک، کمک گرفتن از تکنسین های متخصص در این زمینه و دارای سابقه کاری مرتبط می‌باشد. افرادی که به خوبی با این وسایل آشنا هستند، تمام جزئیات کار را به دقت انجام می‌دهند و شما را از هزینه های بی مورد برای تعمیرات و رفع مشکلات احتمالی بی نیاز می‌‌کنند.

خدمات نصب و نگهداری پیاده رو متحرک​

قیمت پیاده رو متحرک

برای خرید پیاده رو متحرک، قیمت آن از جمله مهم‌ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود. به هیچ وجه نمی‌توان قیمت ثابتی برای این دستگاه در نظر گرفت و باید با توجه به عوامل مختلفی که در ادامه آورده می‌شوند قیمت را تعیین نمود.

  • برند دستگاه: برند های مختلفی در زمینه تولید پیاده رو متحرک و قطعات آن فعالیت می‌کنند. برند های خارجی و به طور کلی برند هایی با کیفیت بالاتر قیمت بیشتری نیز دارند.
  • طول و عرض پیاده رو: یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت پیاده رو متحرک، طول و عرض انتخابی شماست. هر چقدر عرض و طول بیشتری نیاز داشته باشید قیمت کلی دستگاه بالاتر می‌رود.
  • فروشگاه: یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت پیاده رو متحرک، فروشگاهی است که از آن خرید می‌کنید. برخی فروشگاه ها قیمت های بالاتری را برای قطعات در نظر می‌گیرند.

نگهداری و تعمیر پیاده رو متحرک

پس از خرید پیاده رو متحرک و نصب آن، اکنون نوبت به استفاده صحیح و رعایت نکات نگهداری و تعمیر این سیستم می‌رسد. مانند سیستم های مکانیکی و الکتریکی دیگر مانند آسانسور و پله برقی، پیاده رو متحرک نیز نیاز به رعایت نکات نگهداری صحیح و همچنین سرویس های دوره‌ای و تعمیرات و یا حتی تعویض قطعات خواهد داشت.

به مرور زمان و با افزایش عمر دستگاه و قطعات آن، و همچنین با استفاده های مکرر، فرسودگی سیستم ها و قطعات داخلی و همچنین اجزای خارجی پیاده رو متحرک بیشتر خواهد شد و این مراقبت ها و تعمیرات نقش پررنگ‌تری خواهند داشت. در ادامه با برخی از مهم‌ترین نکات برای نگهداری صحیح و تعمیر و تعویض قطعات پیاده رو متحرک آشنا خواهید شد.

  • حفظ تمیزی: آلودگی های سطحی و خارجی که در اثر استفاده مکرر در محیط های عمومی، بر روی پیاده رو متحرک ایجاد می‌شوند باید حتما به طور مرتب پاک شده و از بین بروند. این آلودگی ها علاوه بر آسیب زدن به ظاهر و زیبایی ساختمان و خود پیاده رو متحرک، ممکن است در طول زمان باعث آسیب زدن به اجزای داخلی و کارکرد دستگاه نیز بشوند. بنابراین با روش های اصولی و بدون به وجود آوردن مشکل برای سیستم های الکتریکی دستگاه، به صورت مرتب پیاده رو را از آلودگی ها پاک کنید.
  • استفاده صحیح: نکته بسیار مهم دیگر پس از خرید پیاده رو متحرک، یادگیری نحوه استفاده صحیح از آن و آموزش این نکات به تمام کاربران است. استفاده نامناسب و بیش از توان و ظرفیت پیاده رو متحرک باعث آسیب های جدی به قطعات و بخش های داخلی و خارجی دستگاه خواهد شد. شما می‌توانید با نصب بنر هایی نکات استفاده صحیح را به کاربران در محیط های عمومی آموزش دهید.
  • سرویس دوره‌ای: سرویس های دوره‌ای برای پیاده رو متحرک مانند پله برقی یا آسانسور، شامل بررسی عمقی قطعات و سیستم پیاده رو خواهد بود و یک عیب یابی کامل از کلیه قطعات به عمل خواهد آمد. حتی اگر مشکل جدی و خرابی در عملکرد پیاده رو متحرک مشاهده نمی‌کنید هم این بررسی ها باید سر موقع انجام شوند تا خرابی ها در اولین مرحله شناسایی شده و به موقع رفع گردند.
  • تعمیر و تعویض قطعات: ممکن است در بررسی های دوره‌ای تکنسین متخصص تشخیص دهد که قطعه یا قطعاتی نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. در چنین شرایطی شما باید همکاری لازم را داشته باشید که قطعه مورد نیاز را با بهترین کیفیت تهیه نموده و در اختیار او قرار دهید تا با قطعه فرسوده جایگزین نماید. همچنین اگر قطعه‌ای با تعمیر می‌تواند به کار خود ادامه دهد باید مقدمات کار را فراهم نمایید.

نتیجه گیری

به طور کلی خرید پیاده رو متحرک می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای محیط های شلوغ و پر رفت و آمد مانند فرودگاه ها و مراکز تفریحی و زیارتی باشد. همچنین محیط هایی مانند بیمارستان ها و درمانگاه ها نیز به چنین دستگاهی نیاز خواهند داشت. 

بسیار مهم است که برای خرید پیاده رو متحرک به سراغ فروشندگان معتبر بروید و برای نصب آن از تکنسین های ماهر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود.

سوالات متداول

۱-پیاده رو متحرک در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

پیاده رو متحرک را می‌توان در محیط هایی مانند فرودگاه، بیمارستان، زیارتگاه، معابر عمومی، پاساژ های بزرگ، ایستگاه های قطار و مترو، هتل ها و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار داد.

۲-آیا قیمت پیاده رو متحرک بالاست؟

قیمت پیاده رو متحرک عدد ثابتی نمی‌باشد و به عواملی مانند نوع فروشگاه، برند قطعات و طول و عرض مورد نیاز شما بستگی دارد.

۳-پیاده رو متحرک با چه شیبی از زمین می‌تواند قرار گیرد؟

برای استفاده از پیاده رو متحرک بر روی زمین های شیب دار باید توجه داشته باشید که حداکثر شیب می‌تواند در حدود ۱۲ درجه باشد. برای شیب های بیشتر از آن بهتر است از پله استفاده شود.